
Tetőszerkezetek
A tető formája és hajlásszöge általában jelentősen befolyásolja a ház építészeti jellegét. Két alaptípus létezik, a lapostető és a magastető. A lapos és az alacsony hajlásszögű tetőknél a mennyezet és a tető borítását ugyanaz az elem tartja. A magas tetőknél szükség van födémgerendákra és szarufákra, illetve rácsostartókra.
A tető hajlásszögét általában úgy adják meg, hogy a vízszintes hosszúság-egységen mennyi az emelkedés.
A tetők hajlásszögét éppen ezért százalékban vagy fokban szokták mérni. A hajlásszög a tetőfedés fajtáját is meghatározza, ma már nagyon sokféle anyag és módszer közül választhatunk.
A többrétegű tetőszerkezet általában lapos tetőn vagy alacsony hajlásszögű tetőn fordul elő.
Itt szükség van különleges bitumenes lemez vagy kőszénkátrány szigetelésre és felületképző anyagokra.
Az erdélyi ácsok évszázados tapasztalattal rendelkeznek a tetőszerkezetek építésében és ezt a tapasztalatot, szakértelmet. Célunk, hogy ezt a hírnevet tudjuk továbbvinni a faszerkezetek építése során. Segítséget tudunk nyújtani a tetőszerkezet erőtani méretezésében is, annak érdekében, hogy a megfelelő anyagmennyiség legyen felhasználva az építkezés során, ezáltal minimalizáljuk a befektető kiadásait is. A tetőszerkezet építése során jól kiválogatott, minőségi faanyagot használunk, amelyet legalább 12%-os nedvességtartalomig szárítunk.
A szarufák általában általában nincsenek megcsíszolva, ugyanis nem tartoznak a látszó elemek közé.
Több típusú tetőszerkezetet építettünk már, ilyeneket említve, mint:
-nyeregtető
-félnyeregtető
-konytető
-oromzatos konytető
-sátortető
-toronytető
-kúptető
-Manzárd-tető
-kereszttető
-Shed-tető
-bornyúszájas tető
-ökörszemes tető